Javasız Sohbet Seçenekleri ile %100 Hızlı ve Kolay Sohbet
Javasız Sohbet Seçenekleri ile %100 Hızlı ve Kolay Sohbet

Javasız Sohbet

Javasız Sohbet Seçenekleri ile %100 Hızlı ve Kolay Sohbet burada sizler için ücretsiz olarak hizmetinizde.

Bundan seneler önce bazı sohbet yazılımları ile kişiler arkadaşlık sitelerine giriş yapar ve karşılaştığı insanlar ile mesajlaşarak konuşmaya çalışırlardı. Kimi zaman ise bireyler sadece biraz farklı yüzler ile tanışmak için adeta ekmek kuyruğunda bekler gibi sohbet sitelerine girmek için beklemek zorunda kalırlardı. O zamanlar her sitede Java denilen sistem vardı ve onun kendi ekseni etrafında dönmesi ile giriş yapılacak sohbet odaları. Gerçekten çok zor günlerdi, teknolojinin gelişmesi mobil uygulamaların devreye girmesi ile bir şekilde o günleri geride bıraktık.

Java’da şöyle bir durumda söz konusu idi, ziyaretçilerin bilgisayarlarında Java yüklü olmazdı ve bu sefer ücretli yada ücretsiz bir şekilde Java programı indirmek zorunda kalırlardı. Düşünsenize bir an canınız sıkıldı ve konuşmak dertleşmek istiyorsunuz. Dediniz ki bir sohbet sitesi ile zaman geçirelim ve kafamız dağılsın. Sonra sinir stres ve bilgisayar ile başlayan kavgalar gündeme resmen oturuyordu. Çok şükür ki günümüzde böyle yazılımlar yok ve artık herkes dilediği gibi ve ışık hızında Javasız sohbet sitelerine giriş yaparak hızlı chat yapmanın farkını yaşıyorlar.

Mobil Sohbet Uygulaması Tüm Chat Dünyasını Olumlu Yönde Etkiledi

Mobil sohbet özellikle sohbet siteleri için vazgeçilmez bir uygulama oldu. Halen şuanda sitesi mobil uyumlu olmayan bir platform var mı açıkçası bilemiyorum. Getirmiş olduğu faydalar özellikle konfor bence saymak ile bitmez. Chat alemine şöyle bir yukarıdan baktığımda özellikle bu sektörün sevdalıları bu mobil chat girişleri ile site sahiplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Eskide sadece bilgisayar ile girişleri olan sitelerin kullanıcılarını az da olsa analiz ettik ve gördüğümüz durum ise bizi çok şaşırttı. Misal bir sohbet kanalına bilgisayar üzerinden giriş yapanların sayısı günlük olarak 500 iken, bu sayı çok hızlı bir şekilde düşüş yaşayarak mobil girişlere dağıldığını gözlemledik.

Burada en önemli sonuç ise, kullanıcı deneyimi ve ziyaretçilerin neleri sevdikleri. Siz bu isteklere ne kadar cevap verebiliyorsunuz. İsterseniz bunu farklı bir başlık altında inceleyelim.

Sohbet (Chat) Sektöründe Kullanıcı Deneyimi Nedir ve Nasıl Olmalıdır ?

Kullanıcı deneyimi bir site için çok önemli bir husustur. Bu hususta iyi bir izlenim sunan siteler oldukça güvenli bir platform olarak bilinir. Bu deneyimi organize etmek iyi bir şekilde sunabilmekte oldukça zor bir iştir. Günümüzde özellikle sohbet sektöründe bunu en iyi sunan sitelerin başında Sohbetci.com gelmektedir. Kullanıcıların ne istediğini iyi bilen sorunsuz ve en kaliteli bir şekilde bunu ziyaretçilerine sağladıkları için bugün bu sektörde lider pozisyondalar. Diğer yarışmacılar için aslında çok iyi bir örnek, onların yapmış olduğu iyi ve faydalı işleri izleyerek iyi bir konum elde etmeleri ve kullanıcılarına bu deneyimleri sunmaları çok ta zor olmasa gerek.

İyi bir deneyim sunmak için, ziyaretçilerinizin sizi başka ortamlarda iyi bir şekilde örnek göstermeleri için çok kaliteli ve profesyonel bir şekilde deneyim sunmanız gerekir. Bunu bir çok farklı şekilde yapabilirsiniz, bu adımda hayal gücünüzü ve kendinizi onların yerine koymanız oldukça önemlidir. Muhabbet etmek isteyen bir kişi sohbet odalarında ne arar, nelerin bulunmasını ister bunları düşünmeniz ve iyi bir şekilde pazarlamanız gerekir.

Sohbet Odalarında Güvenli Bir Muhabbet ve Konuşma Hizmeti Sunabilmenin Önemi

İnternet dünyasında gizlilik ve güvenli bir işletme sahibi olmak kadar güzel bir başarı yoktur. Markalaşmanız açısından en önemli kriterlerin başında gelen bu kriter aslında sizleri başarıya ulaştıran en önemli etkendir. Böyle imaja sahip iseniz ve bunu başarmak için adımlar atıyorsanız başarı yakında sizlerinde kapısını çalacaktır.

Bu güven sohbet odaları ile de aslında doğrudan bağlantılıdır. Bir sohbet ortamında konuşmak istiyorsunuz, ama bu ortam güvenli bir platform değil. Çekingen olursunuz ve rahat bir şekilde hareket edemezsiniz. Kişilere huzurlu ve güvenli bir şekilde yazışmalı sohbet ortamı sunmak için şeffaf ve adil olmak gerekir. Kullanıcıların sohbet ve muhabbet etme haklarını korumanızda onlara bu güveni aşılamak için yapacağınız önemli adımlardan birisidir.

Sohbet Etme Kuralları ve Kişilerin Sohbet Haklarını Koruyalım!

  • Bir sohbet ortamında farklı kişiler ile tanışırken oldukça nazik olmak gerekir.
  • Chat sitelerine bağlantı aşamasında karşınıza gelen rumuz kısmına kötü yada argo kelimeler yerine daha sempatik ve ilgi çekebilecek rumuzlar almanız tavsiye edilir.
  • Sohbet esnasında siyasi görüşler hakkında muhabbet oluşturma, bunu kitleler halinde bir slogana dönüştürme kesinlikle yasaktır.
  • Dil ve din konusunda alay etme, Irkçılık yapma çabası içerisinde bulunma ve buna yeltenmenin cezaları katı bir şekilde uygulanmaktadır.
  • Seçmiş olduğunuz rumuzlar sohbet bünyesinde sunucuya aittir. .
  • Irc sohbet platformlarında bazı yasak girişlerin kullanılması sohbet kurallarına aykırıdır.
  • Farklı sitelerin reklamlarını yapmak bir siteye yapılan en büyük yanlıştır.
  • Kişisel bilgilerinizi muhabbet odaları içerisinde paylaşmanız riskli olarak edilir. Şahsi hatalarınızdan dolayı sunucular sorumlu tutulmaz.

Yukarıda yer alan sohbet kurallarına uymak sohbet sunucuları için önemlidir. Bu kurallar tabi ki de boşa konulmadı ve bunlara aykırı davranış sergileyen kişileri sohbet yöneticilerinin ceza’i işlem uygulama hakları vardır. Güvenli bir sohbet akışı ve huzurlu bir ortam için lütfen sizde bu kurallara uyun ve uymayan kişileri güzel bir dil ile uyarın.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetçiler İçin Müjde!

Seviyeli bir şekilde sohbet etmek için giriş yapanlar için oluşturduğumuz #SeviyeliSohbet odamız bu ay itibari ile aktif hizmete başlayacaktır. Özellikle odanın bazı kuralları vardır. Bunlardan en dikkat çekeni ise, kanal özelliklerinde yer alan bir özellik. Seviyeli sohbet odasında otuz gün boyunca rumuzu şifreli olmayan kullanıcılar giriş yapamıyor. Bu aslında şu demek, kendini ispat etmiş karakterli ve düzgün sohbet eden kişiler harici bu odaya giriş yapamayacak. Gerçekten çok özel bir oluşum ile yakında en seviyeli chat sitesinde sizde huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalabalık Sohbet Odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazar: Murad Avşar

Görüntüleme: 3282 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 24 Ağustos 2020

Cevap bırakın

sohbet sitesi mobil sohbet