Facebook Sohbet
Facebook Sohbet

Sohbet Odaları mı Facebook Mu?

2007 yılının üzerinden yıllar geçmiş olsa da Facebook için son derece önemli bir yıl olduğunu hatırlatmalıyız. Yurt dışında çok daha önceleri popüler olan Facebook; 2007 yılının sonuyla beraber Türkiye’de de popüler olmaya başlamıştır. O dönemde, yalnızca gençler tarafından kullanılsa da Facebook’un günümüzde orta ve üzeri yaş grubuna hitap ettiğini söyleyebiliriz. Ancak, yıllar geçmesine rağmen Facebook ilk halinin üzerine çok fazla yenilik ekleyememiştir. Bu yüzden, insanlar sosyalleşmek adına ilk göz ağrıları olan sohbet sitelerine geri dönüş yapmaktadırlar.

Sohbet Odaları Neden Facebook’tan Üstün?

Sohbet siteleri; her şeyden önce sizden hiçbir kişisel bilgi istememesinden dolayı avantajlıdır. İstediğiniz takdirde yalnızca saniyeler içerisinde kullanıcı adı ve şifreyle siteye kayıt olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, herhangi bir fotoğrafınızı paylaşmak zorunda değilsiniz. Hatta, güvenliğiniz adına hiçbir kişisel bilginizi vermemeniz tavsiye edilir. Sonuç olarak, sohbet siteleri üzerinden dünyanın farklı yerlerinde yaşayan insanlarla tanışabilir ve onlarla keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Sohbet sitelerindeki insanlar sizin fikirlerinizle ilgilenmektedir.

Facebook ise mesajlaşma özelliğinin yetersiz olmasından dolayı eleştiri toplamaktadır. Ayrıca, bu sitede tanımadığınız insanlara mesaj atsanız dahi onlar sizi tanımadığı için cevap alma şansınız düşüktür. Bunun yanı sıra, siteye kendi adınız ve soyadınız ile kayıt olmak zorundasınız. Sürekli paylaşımlar yapmalı ve hesabınızı aktif tutmalısınız. Bir başka deyişle, “benim aradıklarım bunlar değil” diyorsanız tercihiniz sohbet siteleri olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Odalarında İçten Arkadaşlıklar Kurulabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazar: Murad Avşar

Görüntüleme: 669 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2021

Cevap bırakın

sohbet sitesi mobil sohbet