İslami Sohbet Siteleri Kuralları
İslami Sohbet Siteleri Kuralları

İslami Sohbet Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sohbet sitelerinin çok farklı özellikleri bulunmaktadır. İslami sohbetler yapabileceğiniz sitelerin varlığından bahsetmeliyiz. İslam dini ile ilgili görüş alışverişinde bulunabileceğiniz bu tür ortamlar ile dininizi en güzel şekilde yaşayabilirsiniz. Ancak, dini sohbetler sırasında birtakım hususlara dikkat etmelisiniz.

İslami Sohbet Nasıl Yapılır?

İslami sohbetler sırasında kendinizi başkalarına beğendirme arzusuna kaptırmamalısınız. Bilhassa kibirli ve kendini üstün gören ifadelerden kaçınmalısınız. Buna ek olarak, yaşanmış ve içeriği tam olarak kavranmış olay ve kavramlar üzerinden sohbetler gerçekleştirmelisiniz. Bir başka deyişle, dini konuları saptırıp farklı yönlere çekmeniz yanlış bir hareket olacaktır. Sohbetlerin İslami yaşama uygun olması gerekir. Neyi temsil ettiğinizin farkında olarak sohbetler etmelisiniz. İslami yaşantıları içermeyen sohbetlerin çok uzun sürmeyeceğini ve etkili olmayacağını söylemek gerekir.

Dini Chat Odaları

İslam ahlakını anlamak ve buna uygun olarak yaşamak; hem İslami sohbetin hem de genel olarak hayatınızın en büyük amacı olmalıdır. İslami sohbetler sırasında farklı fikirlere açık olmalısınız. Diğer kullanıcılar sizden daha çok şey bilebilir. Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışmalısınız. O güne kadar duymadığınız fikirlere önyargılı bir şekilde yaklaşmamalısınız. Sohbetler sırasında adı geçen terimleri bilmediğiniz takdirde kısa bir Google araştırması yapmalısınız.

İslami sohbet sırasında sakin ve yapıcı bir dil kullanmalısınız. Agresif ve karşısındakini zorlayacak türden üslup ile hareket etmeniz son derece yanlış olacaktır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde kaliteli bir şekilde sohbetinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Bizlere ulaşabilmek adına : İslami sohbet, İslami chat siteleri, Dini sohbet odaları, İslami chat gibi aramalara öncülük etmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan İyi Sohbet Odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazar: Murad Avşar

Görüntüleme: 683 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 06 Ocak 2021

Cevap bırakın

sohbet sitesi mobil sohbet