Sohbet Sitelerinin Sosyal Medya Sitelerinden Farkı
Sohbet Sitelerinin Sosyal Medya Sitelerinden Farkı

Sohbet Sitelerinin Sosyal Paylaşım Sitelerinden Farkları Nelerdir?

Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp dururken neden sohbet sitesinde vakit geçireyim ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak, her platformun kendine özgü özellikleri vardır. Sohbet sitelerinde her şeyden önce anonim olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Yalnızca bir kullanıcı adıyla bağlanabileceğiniz sohbet sitelerinde hiçbir şekilde adınızı, yaşınızı, mesleğinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz.

Sosyal paylaşım sitelerinde ise adınız ve soyadınız olmadan kayıt olamazsınız. Bunun yanı sıra, aktif bir kullanıcı olmak için çevrenizin geniş olması gerekir. Birilerini tanımadığınız takdirde kimse sizin arkadaşlık isteğinizi kabul etmeyecektir. Hatta, fake hesap olduğunuzun düşünülüp hesabınızın kapanma ihtimali dahi vardır. Ancak, sohbet sitesinde vakit geçirmek istiyorsanız önceden kimseyi tanımak zorunda değilsiniz. Diğer kullanıcılar da sizinle aynı durumdadır. O yüzden, kimse “sizi tanımıyorum” gerekçesiyle sohbet etme isteğinizi geri çevirmez!

Neden Sohbet Sitelerini Tercih Etmeliyim?

Sohbet sitelerinde insanlar sizin dış görünüşünüzden ziyade fikirlerinizle ilgilenecektir. Facebook ve Instagram gibi sitelerde güzel bir profil fotoğrafınızın olması, sürekli paylaşım yapmanız, diğer kullanıcılarla iletişim halinde olmanız, kendi fotoğraflarınızın beğenilmesi, başkalarının fotoğraflarını beğenmeniz gibi hususlar önem taşıyacaktır. Takdir edersiniz ki her insanın bunları yapacak kadar girişken bir karakteri yoktur. Bu yüzden, sosyal paylaşım sitelerinde aradığını bulamayanların tercihi her zaman sohbet siteleri olur. Son olarak, sohbet sitelerinde her zaman bir şeyler öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Sohbet Sitelerinin En Önemli Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazar: Murad Avşar

Görüntüleme: 552 defa

Kategori: Sohbet Siteleri

Yayınlanma Tarihi: 03 Ocak 2021

Cevap bırakın

sohbet sitesi mobil sohbet